wtorek, 2 lutego 2016

CALendarz styczniowy...

Kolejny rok przed nami, a z nim podjęłam dalszą przygodę z Kawą i Nożyczkami. 
Zadanie styczniowe polegało na stworzeniu kalendarza, 
mój przedstawia się tak:

Moje przesłanie na Styczeń:


 Kula armatnia
     Pewna księżniczka dostała na urodziny od swego narzeczonego ciężką, choć niezbyt dużą paczkę, o dziwnym okrągłym kształcie. 
     Zaciekawiona rozpakowała ją szybciutko i znalazła w środku kulę armatnią. Rozczarowana, ze złością rzuciła kulę na podłogę. 
     Wtedy pękła zewnętrzna czarna powłoka i ukazała się mniejsza kula w pięknym srebrzystym kolorze. Księżniczka podbiegła i ujęła ją w dłonie. Obracając ją, przypadkowo przycisnęła lekko w pewnym punkcie jej powierzchnię. I oto srebrna otoczka otworzyła się, odsłaniając wspaniałą, złotą szkatułkę. 
     Teraz księżniczka łatwo otworzyła złote pudełeczko, w środku którego na miękkiej czarnej materii spoczywał cudowny pierścionek, połyskujący brylancikami tworzącymi dwa słowa: KOCHAM CIĘ.  

Wielu ludzi myśli: Pismo Święte to nie dla mnie. Jest zbyt trudne, nie potrafiłbym nic zrozumieć. Lecz jeśli ktoś zdobędzie się na wysiłek zdarcia pierwszej "warstwy" poprzez skupienie i modlitwę, za każdym razem odkryje nowe i zaskakujące wspaniałości. A przede wszystkim zostanie bezgranicznie zadziwiony jednoznacznością biblijnego boskiego posłania: BÓG CIĘ KOCHA.
/Bruno Ferrero/

4 komentarze:

 1. Ciekawy styczeń!Ja również lubię gazetowe wycinanki:)Napracowałaś się!

  OdpowiedzUsuń
 2. Twoje minikolaże są niesamowite! Takie pełne wyrazu...

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję kobietki, w ten Styczeń włożyłam serce...

  OdpowiedzUsuń
 4. przepiękny CALendarz, są tu i takie dopracowane calineczki, i takie "na szybko" - bardzo lubię takie połączenie, a u Ciebie tworzy to fantastyczną całość!

  OdpowiedzUsuń